از ویژگی های مهم شرکت آوا کیان مهر در اختیار داشتن یک آزمایشگاه تخصصی شیمی می باشد.این آزمایشگاه با تکیه بر دانش فنی و متخصصین خبره و مجرب ( کارشناسان ارشد شیمی ، دکتری شیمی و دکتری داروسازی)  در خصوص فرمول سازی(ارائه فرمول جدید و اصلاح فرمول قدیمی) و ساخت محصولات ، انواع تست های کنترل کیفی محصولات آرایشی بهداشتی شوینده و تست پایداری ،Efficacy  ( بررسی تاثیر محصول نهایی بر روی پوست و مو )،مهندسی معکوس محصولات و … .  چنین کنترل دقیقی با این سطح از تخصص و تجربه ، در بخش توزیع مواد اولیه و بسته بندی ، در ایران بی نظیر می باشد.

چه عاملی بخش آزمایشگاه آوا کیان مهر را متمایز میسازد؟

این آزمایشگاه با برقراری ارتباط تنگاتنگ با واحد R&D  به مطالعه و بررسی دقیق بازار جهانی پرداخته و امکان ارائه فرمولاسیون های برترین برندهای آرایشی را داراست.همچنین به تحقیق در زمینه امکان ساخت محصولات جدید پرداخته که به واسطه در اختیار داشتن دانش ، تجربه و تجهیزات مورد نیاز این امر ، می توان ادعا نمود که امروزه شرکت آوا کیان مهر  قابلیت ساخت هر نوع محصول با هر فرمولاسیون را دارا می باشد.

از دیگر اقدامات بخش  آزمایشگاه این است که با آنالیز قیمت در روند تولید و بررسی هزینه های تمام شده و تحلیل قیمت تمام شده به کارخانجات تولیدی مشورت میدهند. به این ترتیب ، تولید کننده با دید باز و بدون آزمون و خطا اقدام به تولید محصول خود می نماید.

همچنین مفتخر است اعلام کند در راستای مشتری مداری و کمک به شروع و پیشر فت پروژه های تولیدی آنان ،  اقدام به برگزاری جلسات آموزشی برای تکنیکال هایی که به عنوان نماینده ی شرکت معرفی میشود ، نموده است.